Bár csak a napokban fejeződött be a Kárpát-medencei Tehetségkutató Alapítvány harmadik, egyhetes ifjúsági kirándulása, a szervezők már közölték, hogy a Határtalan Erdély program jövő márciusban folytatódik.
Petri László kuratóriumi titkár elmondta, hogy az alapítvány idén november 10. és 13. között tart még egy szemléletformáló és kommunikációs képzést Budapesten, ahová az összes támogatottat elhívják.
A korábbi támogatottak ma már szervezők és segítők
Az egyik olyan fiatal, aki korábban még diákként, most pedig önkéntes szervezőként vett részt a kiránduláson, Szirt Viktória, a Patrona Hungariae Katolikus Iskolaközpont diákja.
– Szervezőként is hatalmas élmény volt a kirándulás, mert ugyanúgy részt vettünk a programokon. A társaságba is be tudtunk kerülni, ami azért is könnyű, mert mi is diákok vagyunk, így könnyebben megértjük egymást. Persze szervezőként segíteni is tudtunk, ami kifejezetten jólesett. Közben gyakorlatot is szereztem, mert még soha nem táboroztattam idősebb diákokat. Most körülbelül hetven fiatalra kellett figyelni – mondta el Viktória.
Sokoldalú, hézagpótló programok
A Kárpát-medencei Tehetségkutató Alapítvány programjának célja, hogy a részt vevő fiatalok megismerjék Erdélyt, annak történelmét, irodalmát és hagyományait. Az utazás nem titkolt célja, hogy a magyarországi fiatalok az ott-tartózkodás alatt kapcsolatot alakítsanak ki az erdélyi magyar fiatalokkal, megismerjék az életkörülményeiket és azt, hogy milyen magyarnak lenni odaát.
– Az utazó diákok megismerhetik a saját vallásuk erdélyi közösségét, és bepillantást nyerhetnek „Tündérország” egyedi atmoszférájába – vélekednek a szervezők.
Az alapítvány kuratóriumi elnöke Réthelyi Miklós, a második Orbán-kormány minisztere. A szervezet Kárpát-medencében élő, 16–30 éves tehetséges fiatalokat kutat fel, támogat, és biztosítja számukra a fejlődési lehetőséget. Támogatják a tehetséges fiatalok közös szellemi és történelmi örökségét is.
Az alapítvány Magyarországon a Nagycsaládosok Országos Egyesületével, a Magyar Katolikus Püspöki Konferenciával és a Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsával, a határon túl pedig a Kárpát-medencei Családszervezetek Szövetségével kötött stratégiai megállapodást.
Forrás: Magyar Idők
Élő Székelyföld Munkacsoport