Ezer Kárpát-medencei erdész gyűl össze ünnepelni Erdélyben, emlékezik meg az erdész szakma egyik legkiemelkedőbb személyiségéről jubileumi vándorgyűlés keretében.
Az egyesület 150 éve alakult, Európa és Magyarország egyik legrégebbi, folyamatosan működő egyesülete, az egyesület kiadványa, az Erdészeti Lapok a mai napig rendszeresen megjelenik havonta.
Az idei, egyben második, erdélyi vándorgyűlése sorban a 147. az elsőt 1898-ban tartották az akkori háromszéki vármegye főispánjának meghívására.
A jubileumi rendezvény központjának megválasztása az erdész szakma kiemelkedő személyiségéhez, az egyesület egyik alapítójához, Bedő Albert emlékéhez kapcsolódik.
Bedő Albert (1839-1918) Sepsikőröspatakon született, Budapesten hunyt el, majd Kálnokon helyezték örök nyugalomra; főerdőmesterként és földművelésügyi államtitkárként is tevékenykedett. Nevéhez fűződik a Magyar Királyság erdős területeinek feltérképezése. Főerdőtanácsosként részt vett az 1879-ben megjelenő új erdőtörvény előkészítésében is. A rá emlékező egyesület célja az, hogy mindkét települést szakmai zarándokhellyé emeljék és Bedő Albert személyisége révén hidat teremtsenek a határon túli és az anyaországi szakemberek között.
A júniusi vándorgyűlés egyik célja ennek az összetartozásnak a kifejezésre juttatása is. Az általa alapított, mára már 3500 fős tagságot számláló egyesület erdélyi és felvidéki magyar szakemberek bevonásával a Kárpát-medence erdészeti értékeinek megőrzésére és hagyományainak ápolására törekszik.
A vándorgyűlésen jelen lesz a székelyföldi magánerdészeteket tömörítő érdekképviseletünk. Szakmai találkozóra és kapcsolatok építésére is alkalmat ad e vándorgyűlés valamint szakmai és kulturális terepi programokat is szerveznek Háromszék, Erdővidék, Brassó és Csíkszék környékének erdészeti és kulturális látnivalóit bemutatva.
Az ünnepi közgyűlésen, amely keretében az elmúlt 150 év erdészeinek értékteremtő tevékenysége előtt rójuk le tiszteletünket, Áder János, Magyarország köztársasági elnöke mond ünnepi beszédet.