A székelység története második, javított kiadását mutatja be Hargita Megye Tanácsa és a Hargita Megyei Hagyományőrzési Forrásközpont február 24-én, szerdán 18.00 órakor a Vigadó Művelődési Ház Emeleti kiállítótermében.
A székelységtörténeti kézikönyv újrakiadását Hargita Megye Tanácsa és Kovászna Megye Tanácsa támogatta. Szerzői pedagógusok, történészek: Ferencz S. Alpár, Forró Albert, Hermann Gusztáv Mihály, Kádár Gyula, Mihály János, Novák Csaba Zoltán, Novák Károly István, Orbán Zsolt, Sepsiszéki Nagy Balázs, Sófalvi András és Sztáncsuj Sándor József.
A Hargita Megyei Hagyományőrzési Forrásközpont kiadásában megjelent könyvet diákoknak és felnőtteknek egyaránt ajánljuk. A tankönyvhöz hasonló ismeretterjesztő kiadvány megírásának és megjelentetésének az volt a célja, hogy a székelyekkel kapcsolatos legfontosabb tudnivalókat minden korosztály számára röviden és közérthetően összefoglalja. Megismerhetjük belőle a székelyek történetét a régmúlttól az ezredfordulóig. A történészek a leírásokban a Székelyföld eseményeit szinte napjainkig követik. Az új kiadásban a könyv végén általános könyvészetet talál az olvasó, hogy az őt érdeklő témákat alaposabban megismerhesse, illetve a fejezetek végén az arra a részre vonatkozó szakirodalmat tüntették fel a szerzők. A történeti részekhez könyv- és filmajánló tartozik. Az előző kiadáshoz képest bővült az illusztrációs anyag is, amelyet Gyöngyössy János készített.
A kötetet ismertetik a szerzők, majd Gyöngyössy János Megrajzolt történelmünk – székely templomerődök, erdélyi fejedelmek, címerek című kiállítást méltatja Lőrincz Ildikó művészettörténész, a Hargita Megyei Hagyományőrzési Forrásközpont vezetője.
A kiadvány a helyszínen megvásárolható.
Minden érdeklődőt sok szeretettel várnak!
Élő Székelyföld Munkacsoport
Élő Székelyföld Munkacsoport