Hazaengedték a kórházból a címerező diákokat – FRISSÍTVE!

A mezőkovácsházi központi orvosi ügyelet, a megyei, majd a központi mentő irányító csoport is foglalkozott az esetükkel, végül az országos toxikológiai ügyeletes úgy döntött, hogy indokolt a kórházi megfigyelésük.
A gyerekeket Orosházán, Gyulán és Békéscsabán kívül Hódmezővásárhelyre, Makóra, Szentesre és Szegedre is szállították.
A mezőgazdasággal foglalkozó kft. saját földjein dolgoztatja a táborosokat. A központi számon jelentkező férfihang azt mondta: a főnök általában nem elérhető, sok dolga van.
FRISSÍTVE!
Két éve azonban kiderült, nyáron komoly sérülést is szerezhetnek a mezőgazdasági munkások.
Petrezselyemtől égett meg a lábuk 2014 júliusában azoknak a baksi asszonyoknak, akik napszámba mentek dolgozni. A munkáltató cég vezetője sem tudta, hogy a zeller és a petrezselyem levelében lévő fényérzékenyítő anyag a bőrre kerülve olyan bőrgyulladást okoz, amely a másodfokú égési sérülésekkel egyenértékű. Felépülésükhöz több hétre volt szükség.
Összesen 142 gyerek került kórházba vasárnap este, miután egy battonyai táborban kukoricát címereztek. Este derült ki, hogy az a tábla, amibe aznap dolgozni küldték őket, az előző napokban komoly vegyszerezést kapott: rovarirtóval permetezték le. Szerves foszforsav-észtert szórtak ki, ami erős idegméreg.
– Az együttműködés példaértékű volt, a kért kapacitást azonnal rendelkezésünkre bocsátották – mondta Zentay Attila. – Három busz és három betegszállító jármű vitte el őket a Békés- és Csongrád megyei kórházakba, amelyek szintén segítőkészen, rugalmasan kezelték a helyzetet.
A kukorica címerezés, vagy egyszerűen címerezés, a kukorica hibrid vetőmag előállítás egyik legfontosabb technológiai művelete, mely során egyes kukoricanövények hímivarú virágzatának kézi vagy gépi úton történő eltávolítását jelenti. A címerezési munkálatokat általában diákok vagy napszámosok végzik megfelelő felügyelettel és vezetéssel. A „címerezés” kifejezés a kukorica hímivarú címervirág nevéből ered, mivel a munkálatok során ezeket szükséges eltávolítani.
Forrás: www.delmagyar.hu, Wikipédia